sobota 20. srpna 2011

Euro a koruna

Asi mi teď bude hodně lidí oponovat, když napíšu, že nesouhlasím s tím, že nejsme v eurozóně. Ono to má teď své výhody a do budoucna pořád mít bude - především posilující koruna, ze které budou těžit spotřebitelé, kterých je většina. Jenže si představte, že by například v USA nějaký stát obchodoval v českých korunách. Myslíte, že by s ním obchodovala většina amerických zemí když by nabízel služby stejné jako v jiných zemích za dolar?

Snažím se teď expandovat více do Evropy a hrozně moc mi tenhle problém svazuje ruce a trvalo mi dost dlouhou dobu, než jsem v hlavě vymyslel nějaké schůdné řešení. Musím se zde držet zákonu o cenách, každodenního kurzu ČNB, apod. Dokonce to začíná už být tak, že do ČR jednu službu vůbec nenabídnu jen kvůli administrativě s přepočty a účetními problémy, i když jsem pořád český subjekt... Myslím si, že v ČR jsou lidé natolik šikovní, že by se díky euru prosadili mnohem lépe v zemích eurozóny.

Všechno si jen tak přemítám podle svých zákazníků, kteří se snaží dostat na německý trh. Včera mi jeden říkal, že mu eurový účet v Německu zakládají už měsíc a půl, když to jde přes české pobočky. To je přeci strašná ztráta oproti konkurenci. Jen takováhle banalita. Potom jsou ale i slovenské firmy, které na německém trhu prodávají bez problémů a dokonce bych řekl, že jsou dost v předstihu před námi. Je to spíše jen tak na zamyšlení. Každopádně kdo chce, tak se tam samozřejmě po čase dostane.

0 komentářů:

Okomentovat