středa 9. února 2011

Virtuemart a množstevní slevy

Na e-shopu LisovanePalety.cz mám nainstalovanou novou verzi Virtuemart. Včera jsem měnil ceny a zjistil jsem, že je tu funkce pro množstevní slevy. Přesně tahle funkce mi chyběla a vůbec mne nenapadlo, jak to řešit, takže jsme je zpracovávali do nynějška individuálně, což samozřejmě byla další práce navíc. 
Netušil jsem, jak moc jsou tyto množstevní slevy motivující. Poslední měsíc jsme měli snad největší odběry od té doby, co jsem tenhle shop spustil. 

Do dneška si vzpomínám na prvního zákazníka, který volal, že mi poslal objednávku. Bylo to asi po třech týdnech, co jsem stránky úplně základně nastavil. Ani jsem nevěděl, jak vlastně objednávku zprocesuji. Myslel jsem, že to možná nebude vůbec fungovat, ale pořád mne něco táhlo, že bych si je i sám objednal a začal využívat místo europalet. Paradox je, že jsem si e-shop zprovoznil pro základní fungování sám, jen snad s dvěma drobnými úpravami mi pomohl programátor. Měl jsem z toho vážně radost a myslím, že víc lidí má větší radost z něčeho, když si určitou věc zařídí sami. Už snad jen pro pocit. A když najednou vidí, že se lidem produkt libí, tak nepotřebují hledat motivaci uvnitř sebe. Motivují je sami zákazníci. Kdo si tohle nezažil, tak myslím, že by měl dost radikálně změnit model, přístup a vůbec všechno. Docela by mne zajímalo, kdo s tím máte podobné zkušenosti. Myslím, že tohle je vždy proud, kterého je potřeba se držet.

0 komentářů:

Okomentovat