pátek 28. ledna 2011

Zasílání balíků z Německa přes Mailboxde.cz


Už jsem tu psal o tom, že mi vadí vysoké náklady na přepravu menších balíků z Německa do ČR. Respektive s nimi nejsou spokojeni zákazníci mé přepravní služby Dokládka.cz. Dlouho mi vrtalo hlavou, jak ČR a západní EU propojit, ale pořád mne nic moc nenapadalo. Jezdím často na kole do Německa navečer po práci a snad pokaždé jsem si říkal, že by se bez problémů mohla tato příhraniční oblast propojit jakoukoliv formou. Dokonce mne napadlo, že bych mohl nejmenší zásilky klidně vozit v přepravním poštovním vaku jako messenger do ČR :)

Občas si nechávám posílat nějaké náhradní díly na kolo, nebo notebook přes eBay.de, ale prodejci často zboží do ČR vůbec nezasílají, takže jsem to řešil posláním ke známým v Německu apod. Jenže to přeci řeší více lidí a stálé řešení to být nemůže. Dojel jsem někdy v září do jednoho skladu v Německu, kde jsem se dohodl na dobrých podmínkách spolupráce a se svým programátorem jsme napojili na náš starý přepravní systém tuto novou službu. Nenapadlo mne nic jiného, než službu nazvat Mailboxde.cz, takže jsem registroval doménu a začal pracovat. Docela paradoxem je to, že oficiálně o službě píšu až dnes sem na blog, ale první zásilka včetně dopravy do ČR odcházela už minulý pátek... Předtím jsem o službě řekl snad jen svému známému a ten po mne chtěl okamžitě přidělit schránku. Každý měsíc mu tam už od podzimu chodí 15 balíků měsíčně.

Systém stále ladíme, ale zásilky přes systém přijímat a odesílat už umíme. Klidně mi napište na můj mail, jestli budete chtít službu začít využívat: ondrej.krabs@mailboxde.cz, nebo si založte zrovna schránku zdarma zde. Cílem je, aby služba pomohla při importu z Německa, takže prozatím exportní směr z ČR moc neplánuji. Spíše verzi v EUR a v angličtině pro ostatní státy EU a mimo EU.

0 komentářů:

Okomentovat