neděle 23. ledna 2011

Jak jsem investoval do prověřovací firmyUž je to nějaký čas, co jsem splatil poslední splátku prověřovacího programu, který používám na zjišťování bonity firem spolu s dalšími nástroji. Byl to pro mne dost zásadní krok, abych mohl nabízet dopravu komukoli z ulice. Jenže k tomuto rozhodnutí jsem nedospěl jen tak.

Než jsem našel tento způsob, myslel jsem si, že budu muset hledat byznys anděla, abych dosáhl co nejrychleji obratu 30 mil. Kč. Přesně tato částka byla totiž podmínkou pro jednání s firmou, která pojišťuje odběratele svých pojištěných zákazníků. Když zjistili, jak malý je můj obrat, odmítli se mnou dále jednat.

Říkal jsem si, že jsem v koncích, ale že přeci musí existovat způsob, jak alespoň skutečně kvalitně firmy prověřovat. Pátral jsem tedy dál a nevzdával se. Všechno mne vedlo k nějakému řešení poté, co mi uvízlo nějakých 20 tisíc u jedné akciovky před krachem. Nemohl jsem se s tím smířit už jen z principu, takže jsem do té společnosti tehdy jel osobně, posadil se u nich a řekl jim, že neodjedu, dokud mi nezaplatí. Po hodině, co jsem tam seděl, přišel na řadu i dobrman, kterého jsem si pohladil a šel domů. Po mých dalších neodbytných krocích mi firma skutečně zaplatila. Tehdy jsem si řekl, že mi tohle za ztrátu času nestojí a budu vybírat buď peníze předem, nebo na splatnost pouze bonitním firmám. Jenže stále tu byla otázka, jak tu bonitu skutečně nastavit.

Našel jsem firmu, která spolupracuje s bankami a většinou hodně velkými společnostmi. Vyslechl jsem si, že bych měl investovat do balíčku zhruba za 80 tisíc, který se mi vyplatí. Vysvětlil jsem situaci začínající firmy a svůj návrh splácení jiného individuálního řešení. Obchodní zástupce mi volal zpět, že bychom se asi nějak mohli domluvit, ale chtěli celý budget zaplatit předem. Řekl jsem mu, že to vezmu na splátky, které jsem navrhl. Následovalo opět další prověřování a nakonec mi přišla do e-mailu smlouva, kterou jsem chtěl. Myslím, že tohle byl pro mne velký krok a doba, kdy se ve mne vše zlomilo a rozhodl se, že budu podnikat dále a nevzdám se. Na těchto základech a způsobu jednání stavím vlastně dodnes celé své podnikání.

0 komentářů:

Okomentovat