neděle 23. ledna 2011

AppSatori - kdo jsme a co děláme


Zdravím čtenářky a čtenáře tohoto blogu. Rád bych Vám v krátkosti představil projekt AppSatori, abyste se lépe dostali do kontextu dalších článků. Pokud bych měl charakterizovat, co přesně děláme, nepotřebuji stohy papíru, ani stovky slajdů, ba dokonce i elevator pitch by byl dlouhý. Možná se mi povede vtěsnat celé sdělení pouze do 5 slov. A to “Google technologie pro firemní použití”.


Firma Google již dávno není pouze tím vyhledávačem, jako tomu bylo před deseti lety. Nyní proniká do širokého spektra oblastí, od mobilní platformy, přes TV až po kancelářské aplikace. Mnoho firem zná tento rozsah informačně, ale neví, co mohou využít pro svou firmu a jaké výhody to přinese. Od toho jsme tady my - sbíráme novinky, důkladně zkoumáme dané technologie a poskytujeme firmám řešení, které odstraní jejich problémy efektivně a s minimálními náklady.


Toto jasné sdělení nás odlišuje od stávajících firem na českém trhu, protože žádná z nich se primárně nezaměřuje na Google služby v takovém rozsahu, jako to v tuto chvíli děláme my.


Zaměřujeme se tedy na cloudové Google technologie pro firemní použití. To zní trošku abstraktně, tak nyní v příkladech:
  • Kompletní servis okolo Google Apps (zavedení, školení, nadstavby a rozšíření)
  • Aplikace nad Google Maps a Earth
  • Youtube kanály, nebo využití Youtube API
  • Od malých aplikací /gadgetů po informační systémy nad Sites
  • Kreativní použití Spreadsheetů a kalendáře apod.
V podstatě umíme využít většinu API Google. V dalších článcích se podíváme nejen na užitečné Google nástroje pro startupy, ale prozradíme i pár tipů a triků pro Vaši práci.

Těšte se!

0 komentářů:

Okomentovat