neděle 19. prosince 2010

Productivity@Work


Hledal jsem dnes, jestli si mám zřídit e-mail pro přepravní službu v Německu ve tvaru ondrej@, krabs@, nebo ondrej.krabs@. Jsou to takové malé detaily. Zaměření bude spíše na spotřební trh, tak to musím nějak rozmyslet.

Narazil jsem ale na úplně jiný článek Productivity@Work na Inc.com. o tom, jaké triky používat při řízení virtuálního týmu. To je přesně to, co se mi líbí. Nedávno jsem psal, že takto outsourcuji už jednu část firmy a funguje to skvěle. Příchozí hovory od zákazníků se ale nedají podle mne jen tak přehodit na někoho jiného, takže to musí být vždy někdo "váš". V ČR jsem se s tímto způsobem práce zatím moc nesetkal.

Ještě v jiném článku píšou zakladatelé různých firem své zkušenosti, což je asi nad různé teorie:

Graham Hill Founder, TreeHugger

...You can also live anywhere in the world. I conceived of TreeHugger while I was living in New York, but I fell in love with a Spanish girl and ended up founding the company in her apartment in Barcelona. It was all contractors for the first two and a half years. Writers were paid per post, with bonuses based on traffic. Every two weeks, they'd send me an invoice, and I'd pay them with PayPal. While I ran the company, I lived in India, Argentina, and Thailand. I'd get my laptop set up with an Internet connection and sublet a furnished apartment. I didn't have a lot of friends in these cities, so I'd get a lot of work done.

Všimněte si té poslední věty - mám s tím podobné zkušenosti.

Mně třeba funguje to, že se musím s lidmi čas od času sejít a probrat různá zadání ještě jednou osobně, i když vše řešíme virtuálně přes Goplan. Třeba s programátorem máme sraz vždy v nějakém KFC po republice s wifi. Je to sranda. Vždy si tam vzpomenu na jeden film, ve kterém zemře starý děda v KFC a v závěti chce po svých synech, aby s jeho urnou projezdili KFC skoro po celých Spojených státech...

0 komentářů:

Okomentovat