sobota 6. listopadu 2010

Google Calendar

Tento týden mi přišel dopis z Rakouska od inkasní společnosti KMS INKASSO, abych uhradil asi 78 euro za to, že jsem před pár měsíci neprodloužil, nebo papírově nezrušil do určitého data jednu .at doménu. Rakouský NIC.AT mne vážně naštval, ale nezbylo mi nic jiného, než vše uhradit. Minimálně jedno ponaučení to pro mne mělo: ode dneška čtu veškerou papírovou poštu včetně poznámek pod textem.

Protože se mi ale začalo kupit více takovýchto termínovaných úkolů, které běžně v ročním kalendáři třeba nejsem schopen zaznamenat (na další rok kalendář ještě nemám), vše jsem sepsal na kus papíru, co je nutné si hlídat a překlepal do Google Calendar. Jedná se hlavně o domény, termíny DPH, elektronické podpisy, úhrady dodavatelům a vůbec vše, co je pravidelné. Nastavil jsem si dokonce u některých důležitějších úkolů zasílání E-mailu i SMS předem a řešení funguje skvěle. Perfektní je, že i poslání SMS je vždy zdarma. Dokonce jsem si nastavil buzení přes 3 SMS po pěti minutách na každý všední den :)

Úplně jsem se zhrozil, co všechno jsem musel nosit v hlavě. Před pár dny jsem totiž jen tak tak stihnul změnit heslo u datové schránky, abych opět nemusel na poštu a platit za nové (viz článek o startupu roku).

Sergey s Larrym se zase jednou vytáhli...

8 komentářů:

Anonymní řekl(a)...

Zaplatit jste musel jiste jen pokud jste tu domenu chtel prodlouzit a dale pouzivat, kdybyste o ni nemel zajem tak byste ji platit nemusel, ze?

Ondřej Krabs řekl(a)...

Bohuzel tento zpusob funguje jen v Cechach a zbytku sveta krome Rakouska. Domenu jsem nechtel pouzivat, prisel mi pravdepodobne dopis, ze je nutne domenu zrusit, jinak mi budou uctovany poplatky. Pokud domenu sam nezrusim do urciteho data, pak poplatky zacne vymahat inkasni agentura vcetne uroku a jinych spravnich poplatku, vicenakladu. Jen zaslani dopisu do CR mne stalo cca 10 EUR. Docela sila.

Anonymní řekl(a)...

Změnit heslo u schránky můžete i po vypršení, není třeba chodit na poštu a natož za to platit.

mirek řekl(a)...

Zlehka jsem e podívál za jakých podmínek se dají u nás registrovat či ne/produžovat AT domény a nic mimořádného jsem nenašel.Tudíž se domnívam, že ten tvůj rakouský registrator si tě netransparentně zavazuje hrozbou smluvních pokud a být na tvém místě tak bych doménu převedl pod některého z českých registrátorů.

Ondřej Krabs řekl(a)...

Registrátor je právě v pohodě. Je to polská firma AZ.PL. Dokonce jsem tam volal a ptal se, jak to myslí. Jenže dopis přišel přímo od rakouského NIC.AT, který záležitost předal po pár měsících vymáhací agentuře. Nepřečetl jsem si poslední odstavec e-mailu z 23. září:

Dear domain holder,

nic.at is the administrative office for all .at domains.

We would kindly like to remind you that we still haven't received any payment of the annual fee regarding your domain myfreight.at.

We have sent you the last reminder on 2010/09/14 via mail.

Should the open invoice not be paid in due time, your domain will be technically locked an can consequently be reregistered by third parties.

We therefore urge you to remit the outstanding amount immediately and to send us a copy of the payment document. You can easily make the payment online at www.nic.at/payment via credit card, Paypal, EPS or Giropay.

Please note that apart from the withdrawal of the domain due to non-payment we will be forced to forward the claim to a collection agency and to take legal actions to assert our claim if necessary. This would mean considerably higher costs for you.

We are glad to be at your disposal for any further questions!

Best regards

Your nic.at Service Team

Ondřej Krabs řekl(a)...

Doménu jsem nechtěl dále vlastnit, bylo tedy potřeba odeslat prohlášení o zrušení:

http://www.nic.at/en/service/domain_cancellation/
a nascanovat do NIC.AT.

Anonymní řekl(a)...

To je docela nepochopitelne, co bylo uzavreno pisemne(tistene) se ma pisemne(tistene) zrusit. Ale jelikoz registrace .at domeny je uzavrena elektronicky rusil bych ji opet jen elektronicky at si rikaj co chteji.

Cesti registratori domen prakticky moznost zruseni domeny nemaji, kdyz domenu u ceskeho registratora neprodlouzim je automaticky zrusena.

p.s. az.pl znam, nechtel bych od nich uz nic, jejich hosting byl dosti nedostatecny

Anonymní řekl(a)...

p.p.s ten dokument na http://www.nic.at/en/service/domain_cancellation/ je pouzitelny nejspise pro zruseni pred vyprsenim doby na kterou jiz byla domena registrovana, vypada to spise ze az.pl udelala nejakou chybu a zacla prudit registr

Okomentovat