pátek 1. října 2010

Spustili jsme službu Dokládka.cz

V tomto týdnu jsme zatím neoficiálně spustili novou přívětivější verzi přepravního systému MyFreight.cz nazvanou Dokládka.cz. S prvními sběrnými a dokládkovými dopravci jsme vytvořili automatizovaný výpočet přepravného s možností okamžité objednávky. Díky pravidelné spolupráci s dopravci nabízíme výhodnější ceny pro kusové a paletové zásilky, protože jsme velkou část administrativy zautomatizovali.

Kampaň jsme sice ještě nezačali, ale v týdnu jsme posbírali již první objednávky od náhodně příchozích zákazníků, o kterých vůbec nevím, kde se vzali :) Automatizovat dopravu s výpočty kilometrů podle PSČ, mýtného, palivových příplatků, dobírek a kompletním napojením na starý systém byla práce na rok a půl po večerech, nebo víkendech, ale obrovským způsobem jsme si ušetřili práci sobě i zákazníkům a ušetřený čas promítnout ve formě slev na přepravném.

Musím poděkovat hlavně mému programátorovi nové verze Petru Sidorovi, který mne usměrňoval v požadavcích, Martinu Talaváškovi za to, že starý systém, který programoval, jsme bez problémů napojili na nový, určitě i našemu IT správci panu Jiřímu Pospíšilovi z firmy Leonix, s.r.o. za to, že věděl, co zrovna potřebujeme na serveru a vždy pomohl, České pojišťovně a.s. a všem přepravním společnostem, které nám poskytly důležitá data pro vývoj a trpělivě spolupracovaly a zodpovídaly moje nekonečné dotazy stejně jako mnoho nejbližších přátel.

Ještě před pár týdny jsem nevěděl, jakým způsobem vše vlastně budeme obsluhovat, když se jedna služba bude jmenovat Dokládka.cz, druhá MyFreight.cz apod. Vyřešil jsem to nakonec tak, že MyFreight je oficiální obsluhující systém pro všechny ostatní navazující projekty, protože je odzkoušený a tvoří systémové jádro. Nakonec se to zdálo být docela logické a najednou do sebe všechno začalo zapadat. Stačilo si to jen srovnat v hlavě. Občas docela rostu, když na jednoduchá řešení přijdu až po čase...

Vaše tipy, připomínky, nápady přivítám i přes e-mail krabs@myfreight.cz

0 komentářů:

Okomentovat