neděle 31. října 2010

About Us ;)

Tento článek jsem našel dnes na Inc.com a musím říct, že je to přesně to, čím se řídím a funguje mi to. Jednoho dne jsem se rozhodl, že se nebudu schovávat za svou firmu, ale řeknu zákazníkům, že za naši firmou je pár smrtelníků jako jsou oni a chceme jim pomoci. Napadlo mne to po tom, co jsem si uvědomil, že zákazníci, co mne znají osobně po telefonu, nebo jsme spolu mluvili osobně, tak jsou mnohem vstřícnější, protože vědí, že se je nesnažím oklamat a mluvím narovinu. Asi nejlepší odstavec z článku je tento s vysvětlením postoje B2B a P2P:

"The About Us page needs to reflect the organization," says Thomas, CEO of Santa Barbara, California-based Web Marketing Therapy. "It's the story of how a company started, but it should also be the story of who's behind it. Is the CEO an avid skier? Or a yoga guru? We're no longer in the world of B to B, or business to business; we're in a world of what I call P to P, people to people. Relationships are the name of the game. Your clients want to know you, like you, and trust you."

To je přesně to, co se snažím vždy vysvětlit lidem, kteří podnikají a snaží se upřednostnit spíše čísla a sílu firmy v dolarech před lidskou stránkou věci. Občas někdo z mých blízkých přátel hledá práci a většinou má velký strach před potenciálními zaměstnavateli, protože si přečte, jak je to obrovská firma. Vždy je uklidňuju tím, že ten člověk, který nároky na vypsané místo napsal, je úplně stejný jako každý jiný a nároky pravděpodobě nesplňuje ani on sám a píše výběrové řízení na vysněného zaměstnance (který mu nikdy nepřijde).

Jdu se podívat na naše About Us, co tam tedy zase dopíšu ;)

2 komentářů:

Unknown řekl(a)...

myslim, ze cely kapitalizmus sa trochu zvrhol od povodneho zameru ulahcit ludom zivot a poskytnut im hodnoty, na bohapuste zarabanie. uroky v bankach sa premenili na odmeny zamestnancom, kazdy mesiac nejaka automobilka zahlasi, ze vyrobila nepodarok a softwarove firmy produkuju nove updaty bez vazby na predchadzajucu verziu. preto firmy ktore pojdu p2p urcite budu profitovat. ludia prahnu po vyssej hodnote.

Ondřej Krabs řekl(a)...

ptr: presne tak to je..

Okomentovat