středa 25. srpna 2010

Platební brána 3D Secure pro Startupy

Dnes jsem objednal u České spořitelny platební bránu 3D Secure. Nedávno jsem na toto téma psal článek, ale moc lidí mi zpětnou vazbu neposkytlo. Díky tomu, že u ČS máme firemní účet, bude nám poskytnuta brána zdarma, což je skvělé. Pokud bychom měli účet u jiné banky, zavedení brány by stálo 10.000,- Kč. Ptal jsem se na poplatky a obecně pro E-Commerce činí 3%, dokonce i pro mezinárodní platby z celého světa, ale musíme nejdříve získat určitou bonitu, abychom získali autorizaci pro tyto přeshraniční transakce. Přijde mi, že u Češké spořitelny je implementace brány nejlevnějším řešením, pokud si nejste jisti, jak zákazníci budou systém využívat. Startupy nízké náklady určitě ocení. Docela se na další platební řešení těším.

11 komentářů:

Vaclav Krajnak řekl(a)...

Mam pozitivni zkusenosti s Global Payments na našem obchodě Filmopolis.cz ve spolupraci s Raiffeissen, ale nabízejí to i KB, Unicredit a ČSOB. Z mého pohledu jsou GP lepší, neboť umožňují platby ze zahraničí, ale hlavně mají aplikaci v různých jazycích a pokud není potřebný jazyk, velmi rychle jej přidají.

Spořitelnu používá třeba Vodafone, ale nepřijde mi tak jednoduchá a přehledná jako GP.

Jak píše Pixmac na twitteru: By replacing WorldPay payment gateway at Pixmac by GP Webpay, the number of payments raised by 4 times!

Martin Talavášek řekl(a)...

Přesně tak, pro Pixmac to byla výborná volba. Myslíme si, že hlavní důvod úspěchu byla právě lokalizace, protože Worldpay (měli jsme dřív) a třeba PayPal v češtině není :/

U českých zákazníků je to buřt, tam to vyjde nastejno, ale pokud budeš přijímat i zahraniční, ten GP Webpay je super ;)

P.S.: Taky nám nabízeli, že si můžem sami vytvořit jakýkoliv jazyk, který nemají v nabídce.

Anonymní řekl(a)...

3% provize u ČS je docela dost, při 10% marži sníží zisk nejméně o třetinu.

Kolik požaduje GB?

Posílá potom platební procesor na účet každou platbu, nebo jednou měsíčně souhrnně? A jak v takovém případě rozeznáváte platby, párujete v účetnictví/fakturami?

Ondřej Krabs řekl(a)...

Jo, je to tak, provize budou všude podobné. Zákazníkům dáváme slevu 2%, když platí dříve, nebo předem na účet, takže s tím počítám - jen tu slevu nedostanou při platbě kartou.

Vaclav Krajnak řekl(a)...

Provize mohou u GP klesnout pod 2% (max. 1.7%). Zalezi samozrejme na objemu, na vysi transakce a na pozici v bance.

V RB prichazeji platby jednotlive na ucet, ale neplati se poplatek za prichozi platby.

V Unicredit neuctuji provizi, pouze mesicni pausal a 2 CZK za transakci - alespon tak to rikali.

Ondřej Krabs řekl(a)...

A poplatek za zřízení GP? Jinak super tipy, díky! GP tedy použiju na jednom dotcomovém projektu do pár měsíců.

Petr Soukup řekl(a)...

Provize se dají domluvit i pod 2%. Zatím jsem se nesetkal s tím, že by nebyla zdarma, ikdyž tam klient zatím nemá žádný účet :)

A implementaci i podporu mají vskutku parádní. Proti raifce a podobným je to naprosto neporovnatelné.

Igor řekl(a)...

Takisto mozeme odporucit spojenie CSOB + GP. Instalacny poplatok nie je ziaden. Podpora je vyborna (dufam, ze to nezakriknem)

Ondřej Krabs řekl(a)...

U ČS mají nyní nové podmínky, aby zavedení bylo zdarma. Dříve to šlo na jakýkoliv účet.

Anonymní řekl(a)...

Tudíž jedinou nevýhodou GB je navázání jen na několik málo bank. Používám firemní účet u Fia a jestliže bych chtěl uzavřít smlouvu s GB, musel bych otevřít účet u ČS, KB, ČSOB nebo Raiffaisenbank... s relativně vysokými poplatky, tedy nutno počítat s dalšími náklady navíc...

A nebo je to tak, že smlouva se neuzavírá s GB, nýbrž s příslušnou smluvní bankou?

Neměli byste pár tipů, jak vyjednat snížení provize pod 2%? :-) Za jak dlouho je GB ochotno na snížení přistoupit a o jakém měsíčním objemu se bavíme? Alespoň orientačně. V současnosti přijímám cca 200-300 tisíc Kč měsíčně.

Roman Navrátil řekl(a)...

Všiml jsem si článku i následné diskuze. Velice děkujeme za vyjádření názorů týkajících se služby E-commerce 3-D Secure České spořitelny. Všech připomínek a názorů si vážíme. Pokud byste se chtěli dozvědět bližší informace, naleznete je na našich internetových stránkách, a to přímo na odkazu HYPERLINK "http://www.csas.cz/banka/content/inet/internet/cs/sc_1585.xml" \o "http://www.csas.cz/banka/content/inet/internet/cs/sc_1585.xml" http://www.csas.cz/banka/content/inet/internet/cs/sc_1585.xml, anebo mne můžete kontaktovat na emailu rnavratil zavináč csas tečka cz. Rád se pokusím zodpovědět vaše dotazy.
Roman Navrátil, Specialista komunikace ČS pro sociální média

Okomentovat