čtvrtek 8. července 2010

Prověřování firem

Prověřit si firmu před uzavřením kontraktu je dost velká alchymie (pokud tedy nevybíráte 100% zálohu na své služby či produkty). Každé prověření stojí samozřejmě čas, ale i peníze. Prvním krokem by určitě měla být samotná existence firmy, kdy byla založena, občas se vyplatí podívat se na sídlo firmy, zda ve stejném sídle není evidováno stovky firem jiných, pokud s druhou stranou chcete uzavřít větší obchod. Na základní kapitál bych si dal pozor. Mohou to být totiž i pozemky apod. Kdysi jsem narazil na firmu se stamilionovým kapitálem, jejíž jednatel měl registrováno bydliště na magistrátu města. Normálně bych to nezjistil, když by neexistovaly Google Maps s náhledem do ulic... Nemuselo to znamenat, že je bezdomovec, ale bez bydliště byl a k tomu firma téměř neexistovala.

Každá firma může mít různé postupy, ale existují i lustrační firmy, které jsou podle mne dost spolehlivé pro přiřazování bonity jednotlivým firmám. Investovat v těchto odvětvích bych asi doporučil každému, kdo chce mít klidnější spaní.

Když prověřuji alespoň základní informace o firmách z celého světa, většinou používám ucelený přehled na http://www.rba.co.uk/sources/registers.htm, v ČR mi vyhovuje nejvíce ARES: wwwinfo.mfcr.cz.

0 komentářů:

Okomentovat