pondělí 12. července 2010

Posílání vozů z USA

Posledně jsem psal o komplikovanosti procesu dovozu vozů z USA do ČR, ale nějak se mi to rozleželo v hlavě. V pátek nám přijelo auto z Baltimore do Prahy a řekl jsem si, že je definitivně poslední, protože na ten dlouhý proces nemám čas.

Dnes ale uvažuju, jak by to šlo udělat, abych osekal všechny zdlouhavosti a udělal vše samoobslužně. Na organizování dovozu vozů z USA je docela tragédie mít firmu v ČR. Existuje totiž zákonem určený předmět činnosti Zasilatelství, pod který celý tento proces spadá a je zde omezena země vykládky nebo nakládky. Jedno místo totiž musí být v ČR.

Přemýšlím tedy, jak v USA založit a organizovat firmu pro tento účel, abych mohl zákazníkům nabízet dopravu jen do několika málo přístavů v EU a stejně tak svoz v USA jen na několika málo místech. Dříve jsem si říkal, že cílem je nabídnout tyto služby levněji než konkurence. Jenže když běžná cena je podle mne astronomická, nelze nabídnout drobnou slevu z této astronomické sumy. Srovnal bych to s určováním ceny monopolů... Nikdo se Vás na nic neptá, cena je daná a můžeme si ji měnit, kdykoliv chceme stejně jako podmínky. Co platilo před dvěma měsícemi, neplatí dnes.

Pomalu se mi v hlavě formuje nějaký model, tak třeba zase za pár dnů dám puzzle dohromady, ale důležitá bude hlavně ta minimálně poloviční cena...

1 komentářů:

Autoprodejce řekl(a)...

To by bylo hodně fajné a určitě bych Tvoje služby využil ...

Okomentovat