čtvrtek 29. července 2010

Hlavní je začít

Dnes jsem si opět uvědomil jednu hodně zásadní věc. Potřeboval jsem upravit podmínky pro uživatele, trochu pročistit pracovní úkoly apod. Jenže docela dlouhou dobu jsem se teď věnoval jiným věcem. Práce se oddalovala a oddalovala. Najednou se dostala do takové fáze v podvědomí, že to vlastně ještě může počkat, když už to počkalo. Včera jsem začal na všem pracovat a začalo mne to i bavit a šlo vše pěkně od ruky. Hlavně mám hotovo, co jsem chtěl a mám z toho radost.

I když se jedná o běžné úkoly, funguje to takto s čímkoliv. Představte si, že chcete dosáhnout konkrétního snu nebo cíle. Víte, že jej máte pořád v podvědomí a sen se začíná pomalu rozplývat, rozplývat, až najednou není za co chytit, takže už to neřešíte, nebo na něj zapomenete. Máme kupu důvodů a "důležitějších" věcí na práci. Zjistil jsem, že na to je jediný klíč: začít. Najděte si minutu, nebo 5 minut. Nečekejte, že dnes celý problém vyřešíte. Ale už jste začali. Druhý den už vás táhne nějaká nadpřirozená síla k započatému z předešlého dne. Začal jsem tímto způsobem podnikat o přednáškách na vysoké škole. Vždy se nějaká nezáživná hodina našla, kdy jsem chtěl vypnout přísun informací od přednášejících a přepnul jsem na něco, co mne bavilo více. Vzal jsem si tužku a papír, nebo notebook a začal přemýšlet, hledat, psát si poznámky do wordu. Postupem času jsem v hlavě přepnul myšlení a začal ve volných chvílích přemýšlet nad plánem, jak dosáhnu svého cíle.

2 komentářů:

Mirek řekl(a)...

Ondřeji, já bych s tím souhlasil částečně. Lze s lečímž začít, ale je stále nutno mít na zřetelu, že jsou i důležitější věci na práci. Ono se také krásně může stát, že má člověk pak milion rozpracovaných věcí a nic dotaženého do konce.

Ondřej Krabs řekl(a)...

Ano, to je druhá stránka věci. Možná by na to mohl být další článek.

Spíš mám na mysli konkrétní věc, třeba jen jednu, může to být celý jeden předmět podnikání při zaměstnání apod. Ale kvůli zaměstnání si člověk říká, že přeci nemůže ještě dělat něco jiného, i když by si to moc přál.

Okomentovat