středa 30. června 2010

Žrouti koncentrace

Je to asi 3 roky, co jsem si odinstaloval ICQ a k dalším komunikačním programům se začal chovat hodně s nadhledem. Facebook jsem před časem promazával od těch uživatelů, které osobně neznám. ICQ vlastně v počítači ještě mám, když se mnou někdo řeší nějaké věci ohledně programu, ale i to spíše řeším dnes už přes Goplan (obdoba Basecamp). Chtěl jsem před těmi pár lety vyzkoušet, jestli bez těchto online programů dokážu žít.

Byl to pro mne zlozvyk. Zcela vážně. Studoval jsem tehdy vysokou školu a ke studiu ICQ patřilo :). Jenže když k tomu podnikáte a chcete prorazit, soustředit se, odpoledne jít sportovat, nebo třeba chodit po horách jen tak se stanem, musí jít pár věcí stranou. Uvědomil jsem si, kolik věcí jsem díky tomu vlastně zanedbával a jak moc času jsem trávil s těmito programy, které dříve nikomu nechyběly...

Přemýšleli jste ale někdy o tom, že e-mail, zprávy na internetu, nebo telefon jsou podobné komunikační kanály? E-mail je z nich snad nejnebezpečnější, ale životně nutný. Nebudu to dále rozpytvávat, ale poslední dobou jsem si to začal uvědomovat a organizuji určitá opatření, tak kdybyste někdo přihodil své zkušenosti, zlobit se nebudu.

0 komentářů:

Okomentovat