pondělí 7. června 2010

Neoprávněné transakce za Skype?

Asi před měsícem jsem si všiml, že mi dva roky pravidelně v určitých měsíčních intervalech odchází z účtu několik desítek eur za Skype a nedokázal jsem spojit tyto platby s žádným ze svých účtů vedených právě u Skypu. Už dříve jsem si říkal, co je to za podivné platby, když Skype přeci platím z firemního účtu. Prošel jsem tedy veškerou historii a bankovní výpisy a zjistil jsem, že Skype mi nikdy tyto platby nezaevidoval. Začal jsem problém řešit s Českou spořitelnou, kde se mnou vše vážně ochotný bankovní úředník sepsal. Nikdy podobný případ ale na této pobočce neřešili, tak musela přijít paní vedoucí. Upozornila mne, že když jsem jednou svou platební kartu zadal na internet, tak se nesmím ničemu divit. Ale nakonec jsme to s jejím kolegou vyřešili sami. Musel jsem akorát zablokovat kartu. Dnes jsem se zastavil na pobočce, jak vypadá má reklamace a kupodivu skutečně mi platby budou pravděpodobně vráceny. Uvidím ke konci týdne.

7 komentářů:

Anonymní řekl(a)...

A výsledku jsi se dopátral čím to bylo? Je sice fain, že ČS peníze vrátí, ale pro info pro nás ostatní na co si dát pozor mimo standartních pravidel...

Mirek

Ondřej Krabs řekl(a)...

Na vyjádření teprve čekám, proto jsem nechal nadpis zatím s otazníkem. Ale vážně jsem zvědavý. Hledal jsem různě po internetu, jestli s tím někdo nemá zkušenost v češtině, angličtině, ale nikde nic.

Skype technika řekl(a)...

A řešil jsi ten problém přímo se Skype?
Máš přece na odchozích platbách nějaký variabilní symbol/transakční číslo.
Podle toho Skype snadno pozná, kdo, kdy a k jakému Skype účtu platbu zadal...
Petr @ XTEL

Ondřej Krabs řekl(a)...

Jo, poslal jsem na Skype veškeré údaje o svém účtu u Skypu dohromady s variabilními symboly, bankovními výpisy, řeší to s nimi ale kartové centrum banky, což mi přijde pohodlné, když nemusím psát mnoha lidem.

Skype technika řekl(a)...

Tak to je OK.
(Jen jsme se ptal, protože máme zkušenost, že někdy uživatelé Skype řeší problémy s bankou, poštou :o)... a vůbec nekontaktují Skype.)

Ondřej Krabs řekl(a)...

Minulý týden mi byla vrácena již první platba a ostatní platby jsou stále ještě v řešení, tak čekám na výsledek.

Anonymní řekl(a)...

Mám podobnú skúsenosť.
Minulý mesiac prebehlo na mojom slovenskom účte 5 debetných transakcií vo výške 10 eur na neznámy skype účet. Všetko to boli internetové platby kartou. Zaujímavé však je, že aj napriek tomu, že využívam skype, nemám na ňom predplatený žiaden skype kredit a nikdy som nezadával údaje na spomínanej karte do súvislosti so skypom.
No je pravda, že som tú kartu používal pri elektronických platbách(ak to pomôže, išlo o platby za letenky spoločnosti Delta Airlines a lístky výletnej spoločnosti City Sights v New Yorku).
Podľa môjho laického názoru šlo o skompromitovanie dátového kanálu jednej zo spomínaných spoločností. Inak si to vysvetliť neviem.

Okomentovat