neděle 23. května 2010

Podnikání v USA a v ČR :)

Dost často čtu stránky Inc.com, ke kterým mne přivedl John Vanhara. Je to web magazínu Inc. určený speciálně pro malé (pro mne tedy i větší) americké firmy a je to jeden z mála časopisů se skutečnými příběhy firem a jejich zakladatelů. V ČR jsou určitě také zajímavé magazíny (EURO, Profit, apod.), jenže v nich chybí ty příběhy a všechny propírané firmy se zdají být vytvořené již dávno, nebo se zrovna někde sami od sebe vyskytly na trhu.

V USA jsem byl krátce, ale přiznám se, že dost často uvažuji o tom, zda se tam nevrátit. Český trh mi přijde hodně pozadu oproti tomu americkému. Kdo to neviděl, mi určitě neuvěří, ale je to tak. Na druhou stranu se cítím povahově spíše jako evropan.

Zajímalo by mne, zda třeba přemýšlíte o tom, jestli zůstat v Evropě a podnikat na dálku v USA, nebo dokonce plánujete s podnikáním vyrazit do USA, ale brání Vám víza, málo zkušeností, finance, zázemí, nápad, odvaha. Klidně mi napište i na e-mail krabs@myfreight.cz, jestli nechcete psát do komentářů.

Osobně si myslím, že je i spousta různých malých výrobců ryze českých výrobků (znám třeba jednu dílnu s nádherným staročeským sklem), kteří mají velkou šanci prorazit. Dle Inc.com je jednou z možností prodeje např. na ETSY.com (obdoba českého Fler), kde je i několikanásobně vyšší úspěšnost prodeje, než třeba na eBay.com. Druhou věcí je samozřejmě třeba doprava do USA, ale řešení určitě jsou...

4 komentářů:

Rival řekl(a)...

Chystáme se do Ameriky tak za rok, dva... podle studijních výsledků přítelkyně ;)

Anonymní řekl(a)...

Já se řekněme v tomto segmentu pohybuji a doprava není takový problém, spíše občas čekací doba. Jinak mi letos příjde, že prodeje jsou poměrně dole. Nepříčítal bych to modně krizi, spíše na tento segment musí být nálada a ta momentálně neni. Nicméně za čas se to vrátí, jako vždy :-)

Mirek

Supermario řekl(a)...

Planoval jsem to v ramci Johnova intershipu, ktery nakonec bohuzel nebyl. Nicmene se hodne rozjeli lokalni projekty v horizontu 2 let bych je rad implementoval v USA. Ten obrovsky trh me strasne laka ;)

Ondřej Krabs řekl(a)...

Ono zalozit firmu v USA neni nic hrozneho. Spis je nejdulezitejsi, aby vysla viza. Nedavno jsem narazil na mozna pro nekoho zajimavy dokument o E-2 vizech:

http://www.docstoc.com/docs/3225488/9-FAM-4151-notes

Okomentovat