pátek 21. května 2010

Mám přísného programátora

Loni jsem začal spolupracovat s novým programátorem Petrem Sidorem, který se mnou pracuje na nové verzi přepravního systému MyFreight.cz. Vnitřnosti programu jsou dost složité tím, že je napojujeme přímo na sběrné a dokládkové služby jednotlivých dopravců a nejde nám to od ruky tak, jak jsme původně předpokládali.

Odjakživa jsem trochu živý a občas zadávám moc věcí najednou. Psal jsem už dříve o tom, že používáme plánovácí program Goplan. Než jsem se zadávat práci programátorům naučil, chvíli mi to samozřejmě trvalo. Každý programátor, se kterým pracuji, je jiný, ale postup musím každému říci stejně. Petr je ale první programátor, který mne dokáže docela dobře usměrňovat a má docela dobré připomínky ke stylu zadávání práce, čehož si vážně cením. Přes Goplan jsem vždy vytvořil jeden velký ticket, do kterého jsem napsal několik věcí, co je potřeba naprogramovat. Petr mi vždy napsal komentář, abych hlavně zase nepředbíhal a všechno rozdělil do malých ticketů. Postupem času jsem se to skutečně naučil a vážně to funguje skvěle. Jednotlivé dílčí tickety potom zavíráme podle toho, jak jsou hotové místo pročítání jednoho nekonečného ticketu.

Jsou to takové dost podstatné prkotiny, které úplně dokáží změnit řízení celé práce.

5 komentářů:

Anonymní řekl(a)...

To má být reklama? Dost odfláknutá.

Ondřej Krabs řekl(a)...

O novém systému někdy příště...

Peter Sandtner řekl(a)...

Prečo zadanie na novú funkciu ako ticket a nie task?

Ondřej Krabs řekl(a)...

To sám nevím, přijdou mi ty tickety jednodušší. Ale na ty tasks se podívám. Díky

Honza řekl(a)...

BaseCamp se osvědčil na zadávání tasku programátoři, doporučuji. Jinak reklama pomohla, už jsem registrovany, jsem zvedav jak budete fungovat

Okomentovat