pondělí 10. května 2010

Komunita startupů PCU Network v Praze

V pátek jsem měl zajímavý hovor s Davidem Semerádem, jednatelem a zakladatelem společnosti uLikeIT s.r.o., která se zabývá vývojem mobilních aplikací pro management větších evropských společností. David založil českou pobočku švýcarské komunity
PCU Network
, jejímiž členy jsou majitelé začínajících firem a dohodli jsme se, že mi přes e-mail zodpoví pár otázek ohledně možnosti členství v této komunitě.

Davide, o jakou skupinu se přesně jedná?
Jedná se především o skupinu začínajících podnikatelů, kteří ještě nemají dostatek zkušeností s businessem. To jsou ti, pro které je platforma primárně určena.

Hovoříš o platformě, jakým způsobem mezi sebou členové komunikují?
V budoucnu budeme nabízet prémiové členství, kde je možnost komunikace na fóru na pcunetwork.com, kde je možné vyměňovat si názory a zkušenosti s podnikateli z ostatních poboček ve Švýcarsku a Německu. Zatím chceme začít menšími eventy, které by vždy měly nějaké téma a setkali by se nejen začínající podnikatelé, ale také již zkušení - mentoři - a také business andělé.

Kolik má nyní komunita členů? Koho zde nově příchozí potkají?
Celkem mají pobočky dohromady stovky členů, ale my tady v Praze začínáme. Zatím se ozvali podnikatelé z opravdu zajímavých firem z oblasti internetových startupů, výzkumu a jiných.

Plánuješ i osobní setkání členů v Čechách?
Ano, komunita bude postavená právě na osobních setkáních. První event je naplánovaný na 3. června 2010 v Praze.

Osobně vážně uvažuji o registraci, můžeš mě přesvědčit, proč bych se měl stát členem? A případně jaké jsou podmínky, abych se mohl stát členem?
Přesvědčit tě? Dobře.. určitě si i ty při svém podnikání s MyFreight.cz musel někdy řešit problémy ohledně strategického rozvoje, spolupráce s investory atd. Teď si představ, že se potkáš s desítkami dalších lidí, kteří buď řeší to stejné, a nebo to již mají za sebou. Setkáš se s business angely, kteří tě budou přesvědčovat o tom, proč je důležitý vstup investora a také se setkáš s podnikately, kteří budou tvrdit, že investory nikdy potřebovat nebudeš. Všechny tyto informace vstřebáš a pak tvoje rozhodnutí v oblasti strategického managementu budou daleko snažší.

Perfektní, řekl bych, že Tvůj Elevator Pitch zní dobře, kam Ti mohu zaslat své nacionále?
Pošli mi, prosím, tvoje CV nebo shrnuté informace o tvém dosavadním podnikání na e-mail david.semerad@pcunetwork.com a potom se zaregistruj přímo na www.pcunetwork.com k pražské pobočce.

Davide, děkuju za rozhovor, rád přijdu.

0 komentářů:

Okomentovat