čtvrtek 20. května 2010

Ještě jsem si nekoupil kalendář na rok 2010 :)

Je květen a ještě nemám kalendář na tento rok. To se mi stalo poprvé v životě. Žádný se mi v papírnictví nelíbil. Už několik let si ale vedu A5 bloky. Jakési deníky. Každý den nadepíšu s datumem novou dvojstránku. Na levou stránku si píšu úkoly, co mám udělat, nebo na co nemám zapomenout. Mám už na to takový mechanismus. Co mám udělat hned ráno, píšu úplně nahoru, co stačí až večer, píšu skoro až dolů. Přes den si fajfkuju, co mám hotovo a případně přepisuju na další den. Nejhorší je, když si některé úkoly přepisuju celý týden:) Vpravo si píšu, co mě třeba zrovna napadne. Když mi někdo dlouho něco vykládá, tak si to radši píšu, pokud něco nemám zapomenout. Takto si vždy nadepíšu datumy na týden dopředu a je to. To je můj kalendář:) Ale občas si říkám, že by se mi nějaký diář hodil, když mám někam zajít třeba za měsíc. Těch bloků mám vážně velkou spotřebu, ale je to pro mě úplně nejlepší řešení.

3 komentářů:

Vembl řekl(a)...

Tohle je dobrý způsob organizace práce. Já jsem toho vyzkoušel už tolik a nikdy nic nefungovalo, protože člověk nedokáže být důsledný (tedy alespoň já ne). Vždycky dostanu od klientů každý rok nějaký diář na nový rok a vydržím si do něj psát úkoly dva týdny. Pak ho někde zapomenu a je po. Používám rememberthemilk.com, což se mi docela osvědčilo, hlavně proto, že k tomu má člověk online přístup z libovolného počítače.

Igor řekl(a)...

Ja mam take male zlte lepiace papieriky. Rano ich popisem a pracujem az kym nie su vsetky v kosi :) techníka bólšaja

Ondřej Krabs řekl(a)...

Igor: Takhle jsem se nedavno naucil zpracovavat a odmazavat maily do archivu... Je to stejny princip. Drive jsem v tom mel hrozny brajgl

Okomentovat