čtvrtek 29. dubna 2010

Proč Byznys Andělé?

Jmenuji se Ondřej Krabs, pocházím z Liberce a na internetu podnikám od roku 2006. V roce 2008 jsem začal provozovat internetový přepravní systém MyFreight.cz, v říjnu 2010 jsem na tento systém navázal službu Dokládka.cz pro objednávání nákladní dopravy přes internet a následně Mailboxde.com pro nízkonákladové zasílání balíků z Německa téměř do celého světa. Za dobu svého podnikání jsem potkal jen pár zdrojů, odkud čerpat sílu pro své podnikání a kde bych mohl otevřeně komunikovat s jinými podnikateli. Určitě bych neměl zapomenout na přínosná jednání třeba s Johnem Vanharou (PodnikanivUSA.com), Radkem Stavinohou z INVIA.cz, který mne také dost nakopl v dobách nejhlubší hospodářské krize, ale i Pavlem Komárkem, jenž mne před lety přesvědčil, abych se do všeho pustil.


Byznys Andělé jsou sice lidé, kteří investují svůj čas i peníze do firem. Podle mne však ale byznys anděl není vždy potřeba a je důležité si jen srovnat myšlenky a podnikání rozjet s minimem financí a čistou hlavou. A tohle jsem si dříve vůbec neuvědomoval.

Také jsem byl před několika lety ten, který si naivně myslel, jak mám perfektně propracovaný business plán a nyní stačí zajít jenom za nějakým investorem a vše mu prodat (pod 10 miliónů samozřejmě nejít!:)). Bohužel takto to na internetu většinou nefunguje. Moje první představy byly, že dostanu tým, černé auto a budu už jen ten přestárlý šéf v důchodu, co občas přijde omrknout, zda to šlape :) Realita je většinou tvrdá rána. Podnikání mi dalo hodně vlastností, které jsem dříve určitě postrádal. Především jsem se naučil hospodařit, zvládat stresové situace, improvizovat a nebát se, že to nevyjde. Když se ohlédnu, co k podnikání vlastně bylo potřeba, je to určitě vytrvalost a služba, co pomůže ostatním. Ty peníze jsou vážně až druhořadé, jenže pro přežití firmy nutné..

Píšu články, nebo poznámky hlavně kvůli tomu, abych neotravoval své okolí, vyventiloval mozek, popřemýšlel nad aktuálními problémy i jako svůj vlastní čtenář a zároveň si poznamenal, co jsem zrovna prováděl. Kdybych si je psal někam do šuplíku, asi by to nemělo takový smysl a nikomu ani mně by to příliš nepomohlo. Občas v nich zpětně hledám informace, odkazy apod. Jestli si je někdo přečte a pomohou mu, tak budu rád... :)


Jeden možná dost osvětlující článek, jak jsem vlastně začínal, jsem jednou nazval - Každý by měl jít svou cestou.

Ondřej Krabs, (krabs@myfreight.cz)

8 komentářů:

Rival řekl(a)...

Přidávám do RSS, bude to zajímavé čtení ;)

Unknown řekl(a)...

Bravo! Držím pěsti.

Unknown řekl(a)...

http://www.investori.net/news/ondrej-krabs-byznys-andele/

Ondřej Krabs řekl(a)...

Honza Hýsek: Díky!

Ondřej Krabs řekl(a)...

Do pár dnů to tu přehodím na doménu byznysandele.cz z bloggeru, ale na blogspotu poběží též.

Ondřej Krabs řekl(a)...

Doména byznysandele.cz už běží

Unknown řekl(a)...

Skvěle. Opravdu velmi dobrý nápad. Myslím, že bude velký zájem. Já ten článeček na investori.net samozřejmě nechám na stálo: http://www.investori.net/news/ondrej-krabs-byznys-andele/

Pokud byste chtěl někdy opět napsat nějaký text o tomto Vašem projektu (nejlépe "na míru" investori.net), pošlete mi ho a opět ho opublikuji.

Ať se daří :)

Ondřej Krabs řekl(a)...

Docela jste mi vyrazil dech, ani jsem nepředpokládal, že mi toto někdo sám nabídne. Mé podnikání vždy stálo na tom, že jsem musel zákazníkům vše připravit sám (a bude stát nadále, protože mne živí:) Web běží asi 4 dny a šíří se velmi rychle po síti a twitteru. Investori.net znám a líbí se mi, jak se staráte o uživatele. Klíčové je nyní hledání Andělů. Pokud víte o Andělích, můžete doporučit. Na revanč budu odkazovat projekty, které se mj. již přihlásily a nesplňují kritéria (startup ještě není startup, ale pouze plán, nebo se nejedná o spojení s internetem) na Váš web, kde najdou spíše investora.

Okomentovat